Obráběcí kapaliny

Vodou neředitelné chladící kapaliny

SUNICUT 2022-2032

Řezný olej bez chlóru, který lze použít pro snadné až středně obráběcí práce, jako je soustružení, vrtání a frézování na neželezných a lehkých kovech, stejně tak jako i pro tradiční dobře obrobitelné třídy oceli. SUNICUT 2022 a 2032 SUNICUT zajišťuje dobré mazací a chladící účinky, které příznivě ovlivňují životnost nástroje, řeznou rychlost, povrchovou úpravu a rozměrovou přesnost hotových kusů.

SUNICUT 3022-3046

Řezný olej bez chlóru, který lze použít pro obráběcí práce, jako je soustružení, vrtání a frézování všech tříd oceli. SUNICUT 3022 a 3046 SUNICUT zajišťuje vynikající mazací a chladící výsledky, které příznivě ovlivňují životnost nástroje, řeznou rychlost, povrchovou úpravu a rozměrovou přesnost hotových kusů. SUNICUT 3022 a 3046 nejsou vhodné pro neželezné kovy. Pro operace na neželezných kovech se doporučuje náš SUNICUT 2022. SUNICUT 3046 je vhodný jako mazivo pro řezací operace tak i pro mazání stroje.

SUNIBRO 22

Vysoce aditivovaný protahovací olej bez chlóru. Dobře protahuje a vytváří vůči tlaku odolný film na protahovacích trnech, což má za důsledek delší životnost nástroje.

SUNIHON

SUNIHON je založen na olejích s dobrými nosnými vlastnostmi. Nízká viskozita oleje zajišťuje okamžité odstranění malých pilin, které se vytvářejí. To je důležité, protože i ty nejmenší částice v suspenzi mohou poškrábat obrobek. Za účelem dosažení dobrého řezného výkonu, je mazivo formulováno s účinnými řeznými přísadami bez chlóru, zatímco nízká viskozita oleje zajišťuje optimální chladící a proplachovací vlastnosti.

SUNITAP 75

Řezný olej bez chlóru, který se používá k řezání vnitřních a vnějších závitů všech druhů oceli. Toto mazivo je obohaceno o EP - zvyšuje odolnost olejového filmu a lze jím nahradit mnoho řezných olejů obsahujících chlór. Sunitap 75 má vynikající mazací a chladící účinek dále má příznivý vliv na prodloužení výměnné lhůty oleje, řeznou rychlost, povrchové úpravy a přesnost rozměrů konečného výrobku.

SUNIDRAW

Univerzální bez chlóru hluboce tažné mazivo pro obrábění plechů železných kovů. Produkt je na bázi minerálních olejů, vyztužený o vysokotlaké přísady, mastné látky, a také o antikorozní a antioxidační přísady.

SUNGRIND

Plně vysoce koncentrovaný brusný olej pro všechny těžké brusné operace na tvrdé oceli, jako je broušení vrtání a frézování zařízení, broušení ložiskových těles, broušení čepů a broušení ozubených a šnekových kol.

Vodou ředitelné chladící kapaliny

SUNICOOL S

Biostatické, plně syntetické brusné chladivo, které neobsahuje minerální olej, dusitany ani dusičnany. Sunicool S je vhodný pro broušení železných a neželezných materiálů.

SUNICOOL N

Biostatické, plně syntetické brusné chladivo, které neobsahuje minerální olej, dusitany ani dusičnany. Sunicool N je vhodný pro broušení železných a neželezných materiálů.

SUNICOOL A

Biostabilní, bez bi-etanolaminu, polysyntetická emulsní obráběcí kapalina, která ve vodě vytváří průhlednou mikro emulzi. Díky kombinovaným mazacím a chladícím vlastnostem dává Sunicool A výborné vlastnosti u všech obráběcích operacích jako je soustružení, frézování a vrtání. Je vhodný při použití u železných, neželezných kovů, nerezové oceli, hliníku a litiny. Užívá se koncentrovaný přibližně 5%.

SUNICOOL K

Biostabilní bez emulgační části syntetická obráběcí kapalina pro všechny třískové operace. SUNICOOL K je vhodný při použití u železných, neželezných kovů, nerezové oceli, hliníku a litiny. Tento speciálně a v kombinaci s pracovními nástroji v CNC aplikacích.

SUNICOOL M

Biostabilní, bez bi-etanolaminu, polysyntetická emulsní obráběcí kapalina. Sunicool M byl vyvinut jako univerzální obráběcí kapalina pro železné a neželezné kovy. SUNICOOL M je také vhodný pro použití na hliník.

SECO 4020

Emulzní řezný olej pro všestranné použití. Pro kovoobráběcí operace u železných a neželezných kovů. Užívá se ve směsi s vodou.

SECO X-80

Emulzní řezný olej pro všestranné použití. Pro kovoobráběcí operace u železných a neželezných kovů. Užívá se ve směsi s vodou. SECO X-80 je speciálně vytvořen pro náročné aplikace na kovu.