Biologicky odbouratelná maziva

ECOVIS

ISO VG 32, 46, 68; DIN 51524 part 3, type HVLP
Biologicky rozložitelný hydraulický olej na rostlinné bázi s vysokým viskozitním indexem a skvělými vlastnostmi proti opotřebení. Velmi vhodný pro hydraulické systémy všude tam, kde je třeba zabránit škodlivým důsledkům průsaku oleje do spodních vod nebo vniknutí do kanalizační sítě. Typické oblasti použití: pozemní stroje ve vodohospodářských lokalitách, čističky odpadních vod, plovoucí technická zařízení, stavidla a přehradní zařízenÍ, potravinářský průmysl, hydraulická traktorová zařízení v zemědělství, lesnictví a zahradnictví.

ECOVIS S46

DIN 51 524 PART3 TYPE HVLP; ASTM D6080 VG 46 L3244(160); Biodegradability CEC-L-33-T-82: 90%
Biologicky odbouratelný hydraulický olej na bázi esterů; Použitelný do všech hydraulických zařízení kde může dojít ke kontaminaci půdy a k následnému znečištění povrchových vod nebo kanalizační sítě. Typické oblasti použití: pozemní technika v oblastech vodních zdrojů, zařízení pro čištění vody, zemní stroje, technologická zařízení vodních nádrží a přehrad, stroje v potravinářském průmyslu, hydraulické systémy traktorů v zemědělství, lesnictví a zahradnictví.

ECOTRAX

John Deere; API GL-4; Ford New Holland; Massey-Ferguson; Biodegradable (CEC-L-33-T83 : 90%)
Vysoce biologicky odbouratelný traktorový převodový olej na bázi rostlinných olejů, plně mísitelný v jakémkoli poměru s minerálním olejem. Je používán v zemědělských strojích a některých strojních zařízení jako hydraulický olej, čerpadlový a kompresorový olej, převodový olej a tzv. zadní nápravový oleje v různých převodovkách, atd.

ECOTAC

Biologicky odbouratelný olej na řetězové pily s vynikající mazavostí, lepkavostí a opotřebení snižujícími vlastnostmi. Na bázi rostlinných olejů. V podstatě na mazání řetězů zařízení motorových pil. Nicméně, aplikace může být zvažována ve všech případech, kdy je vyžadované laciné biologicky odbouratelné mazivo.

2T ECO

NMMA TC-W3; CEC L-33-T-82
Plně syntetický a snadno biologicky odbouratelný moderní olej pro dvoutaktní vodou i vzduchem chlazené motory, nejvyšších výkonností. Používá se pro mazání motorů nejvyšších výkonností, např.: lodní motory a vodní skútry, motocykly, mopedy a motokáry, pojízdné nebo přenosné motorové generátory, dvoutaktní motorové travní sekačky a další zahradní technika, řetězové pily včetně modelů STIHL a HUSQVARNA, sněžné skútry a ultralehká motorová letadla s pohonem ROTAX.

ECO GREASE S 000

Vysoce biologicky odbouratelné lithiovo-vápenaté plastické mazivo, na bázi syntetických esterů. Má vynikající protioděrové a antikorozní vlastnosti. Zvláště vhodné pro centrální mazací systémy nákladních automobilů a autobusů.

ECO GREASE CA2

Biologicky odbouratelné vápenaté plastické mazivo, na bázi rostlinných olejů. Vynikající mazací, antikorozní, protioděrové a voděodolné vlastnosti. Vhodné pro zemědělské a průmyslové stroje a zařízení, pomocí vsuvky nebo v otevřených mazacích místech. Zpravidla se jedná o mechanická ramena kloubů, řetězy, kluzná ložiska, ozubená kola, exponovaná tažná zařízení, baterie terminálů atd.